Mesut Ozil nije ni na klupi Arsenala?!

Danas su fudbaleri Arsenala odigrali u okviru 22. kola engleske premijer lige londonski derbi protiv West Hama u kojem su poraženi sa 1:0.

Mnogi navijači popularnih topnika nadali su se da će ovaj iskusni Nijemac odigrati od prve minute, jer se je skoro vratio na teren, s kojeg je izbivao zbog povrede, ali Ozil nije zaigrao, ali nije bio ni na klupi. Zbog čega je to tako vjerovatno samo znaju Emery i Ozil.

Od dolaska Emerya u Arsenal govorilo se da Mesut i Emery imaju nekih nesuglasica, te da Emery neće baš računati na Ozila, ali kada god je Ozil igrao unio bi pravu svježinu, bio bi jedan od glavnih kreatora igre. Špekulisalo se da će čak Ozil na ljeto napustiti ovu londonsku ekipu, iako još ništa nije potvrđeno.

Prvo poluvrijeme danas je bilo jako otvoreno, Arsenal je pokušao probiti preko Kolašinca, ali i nije bilo tako uspješno. Dok je West Ham pokušao na sve načine postići pogodak, ali u prvom poluvremenu je bilo 0:0. Na početku drugog poluvremena West Ham potiže pogodak preko Declan Ricea, te je to bio konačan rezultat ovog londonskog derbija.

Na društvenim mrežama su se odmah pojavile priče da Ozil uopšte ne gleda utakmicu, a jedan od korisnika na Twitteru je otkrio da zna da Nijemac trenutno igra svoju omiljenu igricu Fortnite. Ozil je poznat kao neko ko voli igrati video igrice, a navodno zbog toga ima problema s povredom leđa jer previše sjedi.