City bez milosti prema Chelsea

Odličan meč su odigrali izabranici Pepa Guardiole koji su uspjeli zabiti čak šest pogodaka “Plavcima”…

Mrežu gostiju je prvi zatresao Raheem Sterling već u četvrtoj minuti,nakon toga na scenu stupa Sergio Aguero koji u 13. i 19. minuti pogađa za 2:0 odnosno 3:0. Tačku na “i” u prvom poluvremenu stavlja Gundogan golom za 4:0.

U drugom poluvremenu nakon 10 minuta igre za City je dosuđen penal koji je naravno Sergio Aguero pretvorio u pogodak za 5:0.

Do kraja utakmice City je i dalje napadao goste te u 80. minuti Sterling postiže pogodak za konačnih 6:0.

Nakon što su deklasirali Chelsea, City je ponovo preuzeo vrh tabele u Premier ligi, ali imaju utakmicu više i isti broj bodova kao ekipa Liverpoola dok je Chelsea pao na šesto mjesto.