Na današnji dan Juventus doživio jedan od najšokantnijih poraza

Sezona 2009/2010 za Juventus je bila kobna,jer je donijela utakmicu koja je tada šokirala fudbalski svijet.

Tog dana igrala se uzvratna utakmica osmine finala Evropa lige između Fulhama i Juventusa, a italijanski tim je iz prve utakmice imao veliku prednost nakon što je pobijedio sa 3:1.

Utakmica na Craven Cottageu stadionu nije mogla bolje početi za tim iz Torina nakon što je David Trezeguet pogodio za 1:0. Očekivalo se tada da će Fulham psihički pasti nakon gola i svi su smatrali da je praktično sve riješeno i da će Juventus otići u četvrtfinale.

Međutim, Bobby Zamora je u već u 9. minuti izjednačio na 1:1, nakon što je Fabio Cannavaro dobio crveni karton u ekipi Juventusa, Fulham je iskoristio brojčanu prednost na terenu i stigao do 2:1 nakon što je Zoltan Gera u 39. minuti pogodio mrežu gostiju.

Početkom drugog poluvremena, u 48. minuti Zoltan Gera postiže i svoj drugi gol te povećava prednost Fulhama na 3:1. U 82. minuti Clint Dempsey postiže pogodak za 4:1 kojim je Fulham izbacio Juventus i prošao u četvrtfinale Evropa lige.

Bila je to zaista jedna sjajna sezona za Fulham koji je tada stigao do finala Evropa lige gdje je poražen od Atletico Madrida.